jakie-wkladki-ortopedyczne-do-butow-dla-dzieci-i-doroslych

Jakie wkładki ortopedyczne do butów dla dzieci i dorosłych?

jakie-wkladki-ortopedyczne-do-butow-dla-dzieci-i-doroslych
16/5/2023

W jakim wieku wkładki ortopedyczne dla dzieci?

Wkładki ortopedyczne dla dzieci są zwykle zalecane w przypadku różnych problemów związanych z układem kostno-mięśniowym, takich jak płaskostopie, koślawość kolan, stopa szpotawa. Zaleca się stosowanie wkładek już od najwcześniejszych lat życia, kiedy dziecko zaczyna chodzić nie wcześniej jednak niż przed 3-4 rokiem życia.

Jakie wkładki do butów dla dzieci?

Wybór odpowiednich wkładek ortopedycznych jest bardzo ważny, ponieważ niewłaściwie dobrane mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Najlepiej zasięgnąć porady specjalisty ortopedy lub fizjoterapeuty, który przeprowadzi badanie i dobierze odpowiednie wkładki do indywidualnych potrzeb dziecka. Wkładki ortopedyczne powinny być dobrane pod kątem aktualnych potrzeb wynikających z rozwoju stopy dziecka oraz podejmowanej aktywności fizycznej. Pierwszym elementem charakteryzującym dobór dobrych wkładek ortopedycznych jest diagnostyka. Na podstawie diagnostyki jesteśmy w stanie ocenić w jakim kierunku przebiega rozkład nacisku na stopę. Dzięki badaniu stopy możemy ocenić czy stopa ma wadę lub nie.

Jak prawidłowo dobrać wkładki ortopedyczne?

Podczas wyboru wkładek warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, wkładki powinny być dopasowane do rozmiaru buta dziecka. Powinny też mieć odpowiednią twardość, w zależności od rodzaju problemu, który ma zostać skorygowany. Warto wybierać wkładki wykonane z materiałów przepuszczających powietrze, które zapobiegają poceniu się stóp.

Ile godzin dziennie nosić wkładki ortopedyczne?

Czas noszenia wkładek ortopedycznych zależy od stopnia problemu, z którym się borykamy, ale także od wieku dziecka. Zazwyczaj zaleca się, aby dzieci nosiły wkładki przez około 2-3 godzin dziennie, a następnie stopniowo zwiększały czas noszenia. W przypadku bardziej zaawansowanych problemów, lekarz ortopeda może zalecić noszenie wkładek przez większą ilość czasu.

Czy wkładki ortopedyczne leczą?

Wkładki ortopedyczne nie leczą bezpośrednio chorób lub urazów stóp, ale mogą pomóc w ich zapobieganiu i łagodzeniu objawów. Wkładki ortopedyczne są często przepisywane pacjentom, którzy cierpią na bóle stóp, koślawość, płaskostopie, stopę szpotawą, a także pacjentom, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia i stabilizacji stopy. Wkładki ortopedyczne mogą poprawić biomechanikę stóp, zredukować ból, zmniejszyć zmęczenie i poprawić ogólną jakość życia. Dodatkowo warto dobrze dobrane wkładki ortopedyczne wesprzeć indywidualnymi ćwiczeniami pomagającymi stopie dopasować się do nowej powierzchni.

Do jakich butów wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne mogą być stosowane w różnych rodzajach butów, w zależności od indywidualnych potrzeb i celów terapeutycznych. Mogą być noszone w butach sportowych, ale powinny one być ze sztywny zapietkiem, wiązane lub na rzepy. Wkładki mogą być również noszone w eleganckich bytach, a nawet w butach specjalistycznych, takich jak buty narciarskie czy piłkarskie. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że dobór odpowiednich wkładek ortopedycznych powinien być zawsze uzgodniony specjalistą, takim jak ortopeda czy fizjoterapeuta. Ponadto, samo stosowanie wkładek ortopedycznych nie zastąpi profesjonalnego leczenia i terapii.

Ile kosztują wkładki do butów?

Koszt wkładek ortopedycznych dla dzieci może być różny i zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj problemu, rodzaj wkładki, jakość materiałów czy miejsce, w którym są zakupione. Ceny wahają się zwykle w granicach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

W jakim miejscu wybrać optymalne wkładki do butów?

Wybierając wkładki ortopedyczne dla dzieci i dorosłych, warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym dokonujemy zakupu. Najlepiej wybierać zaufane sklepy medyczne lub centra medyczne, w których pracują specjaliści - ortopedzi lub fizjoterapeuci. Taki wybór daje większe szanse na dobór odpowiednich wkładek do indywidualnych potrzeb dziecka.

W Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnym SORNO Milanówek i SORNO Kids nasi lekarze ortopedzi oraz doświadczeni fizjoterapeuci korzystają z wkładek ortopedycznych najwyższej jakości niemieckiej firmy Medi.

Wkładki ortopedyczne Medi Biznes, Komfort i Junior posiadają dodatkowe usztywnienie z włókna węglowego, które zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i stabilizację stopy. Usztywniacz z włókna węglowego jest lekki, a jednocześnie bardzo wytrzymały, co pozwala na skuteczne zabezpieczenie stopy przed urazami i kontuzjami.

Najważniejsze zalety wkładek ortopedycznych firmy Medi dla dzieci:

- Wkładki są projektowane w sposób umożliwiający idealne dopasowanie do stopy dziecka, co zwiększa skuteczność leczenia i poprawia wygodę użytkowania.

- Wkładki charakteryzują są z najlepszej jakości materiałów, które zapewniają trwałość i wygodę użytkowania przez długi czas.

- Charakteryzują się bardzo niską wagą oraz dużą wytrzymałością, co jest szczególnie ważne dla dzieci, które są bardzo aktywne i potrzebują odpowiedniego wsparcia.

- Wkładki Medi dla dzieci są projektowane we współpracy z lekarzami i fizjoterapeutami, co gwarantuje skuteczność terapeutyczną i poprawę stanu zdrowia dziecka.

Wkładki ortopedyczne dla dzieci, płaskostopie.
Wkładki ortopedyczne dla dzieci Medi Junior. Źródło: medi-polska.pl.

Najważniejsze zalety wkładek ortopedycznych firmy Medi dla dorosłych:

- Zapewniają odpowiednie podparcie stopy i redukują ból, co pozwala na zmniejszenie bólu i zmęczenia stóp oraz poprawę ogólnego samopoczucia.

- Korygują wady postawy i ułatwiają utrzymanie prawidłowej pozycji ciała.

- Wkładki wykonane z włókna węglowego charakteryzują się dużą wytrzymałością i niską wagą, co zwiększa wygodę użytkowania.

- Poprawiają jakość życia poprzez zmniejszenie bólu i dyskomfortu, co pozwala na większą aktywność i

mobilność.

Wkładki ortopedyczne dla dorosłych. Płaskostopie.
Wkładki ortopedyczne dla dorosłych Medi Comfort. Źródło: medi-polska.pl.

Wkładki ortopedyczne dla dorosłych. Płaskostopie.
Wkładki ortopedyczne dla dorosłych Medi Business. Źródło: medi-polska.pl.

Jak pacjenci powinni prawidłowo przygotować się do użytkowania wkładek ortopedycznych firmy Medi:

Przed zakupem i użytkowaniem wkładek ortopedycznych należy skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, którzy w sposób kompetentny pomogą w wyborze optymalnego modelu wkładek.

Poniżej przedstawiamy kilka ćwiczeń dotyczących rehabilitacji stawu skokowego:

Rehabilitacja stawu skokowego
1. Rozciąganie zgięcia grzbietowego stopy z gumą.

Wkładki ortopedyczne, płaskostopie. 2. Rozciąganie mięśnia brzuchatego na stopniu.
2. Rozciąganie mięśnia brzuchatego na stopniu

Wkładki ortopedyczne, płaskostopie.  3. Rozciąganie podeszwy o stopień-ścianę
3. Rozciąganie podeszwy o stopień-ścianę

Wkładki ortopedyczne, płaskostopie.  SL ekscentryczne ćwiczenia łydki na stopniu
4. SL ekscentryczne ćwiczenia łydki na stopniu

Wkładki ortopedyczne, płaskostopie. 5. Unoszenie pięt
5. Unoszenie pięt

Zapraszamy do zapisów na konsultacje ortopedyczne dla dzieci w SORNO Kids Milanówek, ul. Podwiejska 39/10:

Zapisy online >

Zapisy telefoniczne - 22 390 31 24

Sprawdź jak dojechać do SORNO Kids na Google Maps.

Zapraszamy na konsultacje ortopedyczne dla dorosłych w SORNO Milanówek, ul. Wspólna 23:

Zapisy online >

Zapisy telefoniczne - 22 390 31 25

Sprawdź jak dojechać do SORNO Milanówek na Google Maps.

Przypisy:

Wikipedia - Płaskostopie

Wikipedia - Obuwie ortopedyczne

Medi-Polska.pl

Jakie wkładki ortopedyczne do butów dla dzieci i dorosłych?

Kacper Stankiewicz

Szkoła Rodzenia Milanówek
ikona facebookaikona TwitterO autorze...