Jak skutecznie rehabilitować ból łokcia?

Jak skutecznie rehabilitować ból łokcia?

Jak skutecznie rehabilitować ból łokcia?
6/7/2023

Ból w łokciu może być uciążliwym problemem, który często wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Może ograniczać naszą zdolność do wykonywania prostych czynności, takich jak podnoszenie przedmiotów czy pisanie. Warto zrozumieć, czym jest spowodowany ból w łokciu i jak można skutecznie go leczyć. W tym artykule omówimy przyczyny bólu w łokciu oraz skuteczne metody rehabilitacji, takie jak fala uderzeniowa, krioterapia i terapia manualna.

O czym świadczy ból w łokciu?

Ból w łokciu może być spowodowany przez wiele różnych czynników. Jedną z najczęstszych przyczyn jest nadużywanie mięśni przedramienia, co często występuje u osób wykonujących powtarzające się ruchy ręką i nadgarstkiem, takie jak tenisiści czy osoby pracujące przy komputerze. Ten rodzaj bólu nazywany jest łokciem tenisisty. Innym częstym źródłem bólu w łokciu jest zapalenie kaletki łokciowej, które wynika z podrażnienia błony maziowej wewnątrz stawu łokciowego.

Co zrobić jak boli łokieć?

Jeśli odczuwasz ból w łokciu, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić w celu złagodzenia dolegliwości. W przypadku nagłego urazu, warto zastosować zimne okłady lub kompresy lodowe, aby zmniejszyć obrzęk i złagodzić ból. Ograniczenie aktywności, która nasila ból, może również przynieść ulgę. Jednak jeśli ból utrzymuje się przez dłuższy czas lub jest bardzo nasilony, konieczna może być wizyta u lekarza.

Do jakiego udać się do lekarza z bólem łokcia?

Jeśli ból w łokciu nie ustępuje lub nasila się, warto udać się do lekarza, który specjalizuje się w schorzeniach układu kostno-mięśniowego. Może to być ortopeda, reumatolog lub fizjoterapeuta. Lekarz przeprowadzi dokładne badanie i diagnozę, aby ustalić przyczynę bólu. W niektórych przypadkach może być konieczne wykonanie dodatkowych badań, takich jak badanie obrazowe, aby wykluczyć inne poważniejsze schorzenia.

Czy łokieć może boleć od kręgosłupa?

W przypadku bólu w łokciu, który ma podłoże w kręgosłupie, konieczne może być skonsultowanie się z lekarzem ortopedą lub neurologiem. Ból w łokciu może być objawem dysfunkcji kręgosłupa, która promieniuje do kończyn. Poprzez dokładną diagnozę i odpowiednie leczenie możliwe jest złagodzenie bólu i przywrócenie pełnej sprawności.

Co to jest zapalenie kaletki łokciowej?

Jednym z powszechnych schorzeń związanych z bólem w łokciu jest zapalenie kaletki łokciowej, które występuje, gdy błona maziowa wewnątrz stawu łokciowego ulega podrażnieniu. Objawia się bólem, obrzękiem i trudnościami w poruszaniu łokciem. W leczeniu zapalenia stawu łokciowego bardzo skuteczne mogą okazać się trzy metody rehabilitacyjne: fala uderzeniowa, krioterapia i terapia manualna.

Jak leczyć zapalenie stawu łokciowego?

Fala uderzeniowa jest nieinwazyjną metodą, w której wykorzystuje się energię dźwiękową o wysokiej częstotliwości. Ma ona za zadanie stymulować procesy regeneracyjne w tkankach, poprawiać ukrwienie i zmniejszać ból. Podczas terapii falą emitowane są impulsy dźwiękowe, które przenikają do głębokich warstw tkanek łokcia. To pomaga w redukcji stanu zapalnego i przyspiesza proces gojenia.

Kolejną skuteczną metodą jest krioterapia, czyli leczenie zimnem. Polega na stosowaniu niskich temperatur w celu złagodzenia bólu i redukcji stanu zapalnego. Krioterapia działa poprzez zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie przepływu krwi i złagodzenie obrzęków. Ponadto, zimno działa jako naturalny środek przeciwbólowy.

Terapia manualna jest kolejną skuteczną metodą rehabilitacji łokcia. Wykorzystuje ona techniki manipulacyjne, które są wykonywane przez wyspecjalizowanego fizjoterapeutę. Terapia manualna ma na celu poprawę mobilności stawu łokciowego, rozluźnienie spiętych mięśni i poprawę krążenia. Fizjoterapeuta wykonuje różne techniki, takie jak masaż, rozciąganie czy mobilizacje stawowe, aby przywrócić prawidłową funkcję łokcia.

W naszych Oddziałach SORNO Milanówek, SORNO Mościska i SORNO Stare Babice oferujemy kompleksowe leczenie bólu w łokciu przy użyciu wymienionych metod rehabilitacyjnych. Nasi doświadczeni fizjoterapeuci specjalizują się w leczeniu schorzeń układu kostno-mięśniowego, w tym bólu łokcia. Korzystając z fali uderzeniowej, krioterapii i terapii manualnej, możemy zapewnić skuteczną i spersonalizowaną rehabilitację, dostosowaną do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Dbamy o indywidualne podejście do każdego pacjenta i zapewniamy profesjonalną opiekę podczas procesu rehabilitacji. Nasze Oddziały to przestrzeń, w którym pacjenci mogą liczyć na wysokiej jakości terapię i skuteczne metody leczenia bólu w łokciu. Przyjdź do nas i powierz nam możliwość pomocy w Twojej rehabilitacji.

Rehabilitacja i fizjoterapia w SORNO Milanówek, SORNO Mościska, SORNO Stare Babice dostępna jest dla wszystkich pacjentów, a w szczególności dla osób z Powiatu Grodziskiego, Powiatu Warszawskiego Zachodniego i miejscowości takich jak: Grodzisk Mazowiecki, Książenice, Jaktorów, Mszczonów, Tarczyn, Żyrardów, Brwinów, Podkowa Leśna, Pruszków, Błonie, Nadarzyn, Stare Babice, Warszawa, Ożarów Mazowiecki, Leszno, Izabelin, Łomianki.

Nasi specjaliści przeprowadzą dokładną diagnozę, ustalą przyczynę bólu w łokciu i zaplanują odpowiednie metody rehabilitacji. Dzięki zastosowaniu fali uderzeniowej, krioterapii i terapii manualnej, będziemy dążyć do złagodzenia bólu, poprawy funkcji łokcia oraz przywrócenia pełnej sprawności. Zapraszamy do kontaktu.

SORNO Milanówek

T: 22 390 31 25 / K: 502427 927

M: milanowek@sorno.pl

Ul. Wspólna 23, 05-822 Milanówek

SORNO Mościska

T: 22 499 45 78 

M: mosciska@sorno.pl

Ul. Krucza 14, 05-825 Mościska

SORNO Stare Babice

T: 22 722 90 02 / T: 22 722 92 76

M: babice@sorno.pl

Ul. Runek 21, 05-082 Stare Babice

Jak skutecznie rehabilitować ból łokcia?

Szkoła Rodzenia Milanówek
ikona facebookaikona TwitterO autorze...