osteopata w trakcie pracy

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u osteopaty?

osteopata w trakcie pracy
16/11/2022

Osteopatia to manualne i holistyczne leczenie skupiające się na układzie mięśniowo-szkieletowym. Jest to alternatywa dla tradycyjnej medycyny i może być stosowana w leczeniu wielu schorzeń. Osteopatia polega na spojrzeniu na osobę jako całość, a nie na poszczególne części ciała i skupienie się na obszarach, które nie funkcjonują optymalnie. Osteopaci wykorzystują takie techniki jak masaż, rozciąganie i manipulacje stawów, aby złagodzić ból i przywrócić ruch tam, gdzie to możliwe.

Co leczy osteopata?

Osteopaci mogą leczyć szeroki zakres schorzeń związanych z układem mięśniowo-szkieletowym, w tym ból pleców, ból szyi, bóle głowy, barków, skręcenia stawów, urazy sportowe, migreny, problemy z układem sercowo-naczyniowym problemy trawienne. Osteopatia może być bardzo pomocna dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia dzięki szeregowi holistycznych technik, które pomagają organizmowi regulować się.

Na czym polega osteopatia?

Osteopatia to leczenie manualne, które koncentruje się na układzie mięśniowo-szkieletowym - innymi słowy, skupia się na kościach i mięśniach. Leczenie osteopatyczne ma charakter holistyczny, a osteopaci patrzą na osobę jako całość, a nie na poszczególne części ciała i wyszukują obszary, które nie funkcjonują optymalnie. Istnieje wiele różnych rodzajów leczenia osteopatycznego, w tym osteopatia czaszkowa, osteopatia trzewna i mięśniowo-powięziowa .

Przed pierwszą wizytą u osteopaty

Przed pierwszą wizytą u osteopaty wypisz swoje objawy, zastanów się nad tym jak długo trwają i co je pogarsza lub poprawia. Pomoże to osteopacie dowiedzieć się, co jest przyczyną Twojego bólu i pomoże Ci dobrać odpowiedni plan leczenia. Możesz chcieć prowadzić dziennik bólu lub dziennik, w formie papierowej lub online, aby śledzić objawy, czynniki wyzwalające, leczenie i ogólne samopoczucie. Pomoże to osteopacie dostosować plan leczenia do Twoich indywidualnych potrzeb. Staraj się unikać spożywania dużych posiłków przed wizytą.

Techniki leczenia osteopatycznego

Poniżej wymienione są niektóre techniki leczenia stosowane przez osteopatów. Należy pamiętać, że nie wszyscy osteopaci stosują te techniki. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy dany specjalista stosuje określoną technikę, jest zapytanie go o to podczas wizyty.

Osteopatia czaszkowo - krzyżowa to leczenie polegające na stosowaniu delikatnego nacisku na określone punkty na głowie i twarzy w celu przywrócenia funkcji centralnego układu nerwowego i reszty ciała. Osteopatia czaszkowa może być stosowana w leczeniu wielu schorzeń, w tym migren, zaburzeń snu, problemów trawiennych, niepokoju, stresu, a nawet zapalenia zatok. Osteopaci czaszkowi używają palców i kciuków do wywierania nacisku na różne punkty głowy, twarzy i uszu. Jest to uczucie lekkiego ucisku i nie jest bolesne.

Osteopatia trzewna - Osteopatia trzewiowa to zabieg polegający na zastosowaniu delikatnego nacisku na określone punkty na tułowiu w celu przywrócenia funkcji centralnego układu nerwowego i reszty ciała. Osteopatia wisceralna (trzewna) może być stosowana w leczeniu problemów trawiennych, skurczów menstruacyjnych, zaburzeń miesiączkowania, przewlekłego bólu i bólu stawów. Osteopaci wisceralni używają palców i kciuków, aby wywrzeć nacisk na poszczególne punkty w górnej i dolnej części brzucha. Jest to uczucie delikatnego ucisku i nie jest bolesne.

Do innych technik leczenia osteopatycznego możemy również zaliczyć: masaż, manipulacje stawów, rozciąganie.

Osteopata Milanówek

Osteopatia to alternatywna forma medycyny, która skupia się na holistycznym leczeniu w obrębie układu mięśniowo-szkieletowym. Może być stosowana do leczenia różnych problemów zdrowotnych i objawów, takich jak ból pleców, urazy stawów i mięśni oraz bóle głowy. Istnieje wiele technik leczenia stosowanych w leczeniu osteopatycznym, takich jak masaż tkanek miękkich, manipulacja stawów, rozciąganie stosowane i wiele innych.

W naszej placówce SORNO Milanówek przyjmuje specjalista - osteopata pan Alexandr Sheiko z ponad 12-letnim doświadczeniem.

ZAPISY ONLINE

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u osteopaty?

Szkoła Rodzenia Milanówek
ikona facebookaikona TwitterO autorze...