idealny uśmiech

Implanty Stomatologiczne naprawa utraconego uśmiechu !

idealny uśmiech
8/12/2022

Co to jest implant stomatologiczny?

Implant stomatologiczny to niewielki tytanowy pręt umieszczany chirurgicznie w kości szczęki. Jest on połączony z koroną lub sztucznym zębem, który można następnie wykorzystać do zastąpienia jednego lub kilku brakujących zębów. Implanty to trwały i bezpieczny sposób na przywrócenie uśmiechu. Implanty mają kilka zalet w porównaniu z innymi metodami leczenia brakujących zębów. Przede wszystkim pozwalają one ponownie normalnie jeść i mówić, bez obawy o wypadnięcie zębów. Jest to szczególnie ważne dla osób, dla których zęby są podstawą utrzymania, takich jak dentyści, lekarze i prawnicy. Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych metod leczenia brakujących zębów, implanty nie wymagają noszenia protezy, co może być niewygodne, kłopotliwe i krępujące.

Jak działają implanty?

Najpierw dentysta wykonuje wyciski szczęki i zębów, które są wykorzystywane do wykonania indywidualnie dopasowanej szyny dla jamy ustnej. Następnie wykonuje się małe nacięcie na dziąsłach, a szyna jest umieszczana w szczęce. W tym miejscu organizm naturalnie wytworzy nową kość wokół szyny. Gdy implant zostanie pokryty wystarczającą ilością nowej kości, dentysta usunie szynę i przymocuje sztuczny ząb. Implant może przetrwać całe życie, ale konieczne są regularne wizyty u dentysty w celu wykonania badań kontrolnych i czyszczenia.

Kto jest kandydatem do wszczepienia implantów stomatologicznych?

Jeśli straciłeś jeden lub więcej zębów, implanty stomatologiczne są doskonałym rozwiązaniem. Jednak nie każdy może je założyć. Lekarz stomatolog przeprowadzi dokładne badanie, aby zdecydować, czy zabieg ten jest dla Ciebie odpowiedni.

Koszt implantów stomatologicznych

Koszt implantów stomatologicznych różni się w zależności od przypadku. Koszt zależy od rodzaju użytych materiałów, rodzaju zabiegu, miejsca wykonania zabiegu, honorarium stomatologa oraz od tego, czy wykonano ekstrakcje. Pełne leczenie implantologiczne może kosztować nawet 30000 zł, ale często waha się w granicach 4000 - 12 000 zł. Koszt implantu można rozłożyć w czasie dzięki finansowaniu. Zapytaj swojego dentystę o możliwości finansowania, które mogą być dostępne dla Ciebie.

Życie z implantami dentystycznymi

Po wszczepieniu implantów stomatologicznych nie trzeba się już martwić wypadaniem zębów ani zawstydzać swoim wyglądem. Możesz utrzymywać kontakty towarzyskie i zawodowe z innymi osobami tak samo, jak przed utratą zębów. Po wszczepieniu implantów można jeść prawie wszystko, co się chce. Najważniejszą rzeczą jest regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów, aby uniknąć choroby dziąseł. Dobrym pomysłem jest również odwiedzanie dentysty co sześć miesięcy na czyszczenie i kontrolę. Implanty stomatologiczne są leczeniem długoterminowym, dlatego do końca życia należy zgłaszać się do dentysty na wizyty kontrolne. Na tych wizytach czyści się i konserwuje implanty, a także zwraca uwagę na ewentualne problemy.

Najczęstsze obawy dotyczące implantów stomatologicznych

Niektóre osoby mają obawy związane z implantami stomatologicznymi, ale lekarz może je rozwiać. Lekarz stomatolog omówi z pacjentem wszelkie obawy i zaproponuje ich rozwiązanie. Poniżej przedstawiono kilka najczęściej występujących obaw: - Nudność w szczęce - Jest to prawdopodobnie spowodowane napięciem mięśni wokół szczęki. Można je złagodzić stosując techniki relaksacyjne i leki na receptę. - Trudności z zasypianiem - Jeśli martwisz się, że możesz czuć się niewygodnie podczas snu, dentysta może zasugerować miękką wkładkę retencyjną, którą można nosić podczas snu. Zapewni ona wsparcie, nie powodując przy tym dyskomfortu. - Obawa przed zabiegiem - wszczepienie implantów stomatologicznych to długi i skomplikowany proces, ale lekarz stomatolog będzie towarzyszył pacjentowi na każdym etapie, odpowiadając na wszystkie pytania i dbając o jego komfort.

Implanty stomatologiczne służą do zastąpienia jednego lub więcej zębów. Może to być doskonały wybór dla wielu pacjentów, ponieważ jest to bardzo stabilna opcja leczenia po wygojeniu się implantów. Implanty stomatologiczne mogą stanowić podporę dla koron pełnoceramicznych lub metalowych. Implanty stomatologiczne to długoterminowa inwestycja w zdrowie zębów. Są one sprawdzonym, skutecznym i niezawodnym rozwiązaniem problemu brakujących zębów. Implanty bemowo można stosować w celu uzupełnienia pojedynczego brakującego zęba lub kilku zębów. Mogą również stanowić podporę dla protezy dentystycznej (sztucznego zęba), która jest stosowana w miejsce brakujących zębów. W takich przypadkach implanty stomatologiczne stanowią długoterminowe, stabilne rozwiązanie, które wygląda i jest bardzo naturalne.

Implanty Stomatologiczne  naprawa utraconego uśmiechu !

Szkoła Rodzenia Milanówek
ikona facebookaikona TwitterO autorze...