Co na ból kręgosłupa - terapia Winback Tekar

Co na ból pleców i kręgosłupa? Skuteczne strategie rehabilitacji w celu złagodzenia bólu.

Co na ból kręgosłupa - terapia Winback Tekar
2/1/2023

Ból pleców i kręgosłupa jest powszechnym problemem, dotykającym miliony ludzi na całym świecie. Szacuje się, że nawet 80% populacji w pewnym momencie swojego życia doświadczy bólu pleców. Istnieje wiele przyczyn występowanie tego rodzaju objawów bólu, a najczęstsze z nich to zwyrodnienia kręgosłupa związane są m.in. nadwaga i otyłość, przemęczenie, stresem, uprawianiem różnych dyscyplin sportowych i związanymi z tą aktywnością urazami, niewłaściwą postawą i wiekiem. Zrozumienie przyczyn bólu pleców jest niezbędne dla prawidłowej diagnozy i leczenia.

Przyczyny bólu pleców

Ból pleców może być spowodowany przez wiele różnych czynników. Jedną z najczęstszych przyczyn jest związana z wiekiem degeneracja kręgosłupa, która jest normalną częścią starzenia się. Z wiekiem dyski kręgosłupa mogą stać się cieńsze i mniej elastyczne, co prowadzi do bólu. Częstą przyczyną bólu pleców są również urazy, które mogą obejmować naciągnięcia mięśni, zwichnięcia więzadeł lub złamania. Intensywne ćwiczenia fizyczne mogą również powodować ból pleców, ponieważ powtarzające się ruchy często prowadzą do nadwyrężenia lub zmęczenia mięśni i więzadeł. Zła postawa, taka jak pochylanie się podczas siedzenia lub stania, może również prowadzić do bólu pleców. Wreszcie, stres może powodować ból kręgosłupa, ponieważ powoduje on nadmierne napięcie mięśni, co w konsekwencji może doprowadzić do odczuwania bólu m. in. w okolicy barków i w dolnej części kręgosłupa.

Niewątpliwie rodzaj wykonywanego zawodu może mieć również wpływ na zwiększone występowanie bólu pleców, ponieważ niektóre zawody wymagają zwiększonego wysiłku fizycznego. Styl życia i związane z nim nawyki i zachowania również mogą zwiększać ryzyko występowania bólu pleców i są to m.in. palenie papierosów, nadużywanie alkoholu i brak ruchu. Również płeć może mieć znaczenie, ponieważ kobiety są bardziej narażone na ból pleców, co jest związane z większą intensywnością opieki nad dziećmi i obowiązkami domowymi.

Jak skutecznie rehabilitować bóle pleców i kręgosłupa?

Jedną z najbardziej efektywnych metod terapii bólu pleców jest metoda Winback Tecar. Ta metoda  jest medyczną opcją leczenia dla pacjentów, którzy cierpią z powodu bólu pleców. Jest to forma fizykoterapii, która wykorzystuje pulsacyjne pole elektromagnetyczne do zmniejszenia stanu zapalnego i bólu oraz do wspomagania gojenia. Urządzenie Winback Tecar jest przykładane do pleców pacjenta i dostarcza prąd o niskiej częstotliwości do mięśni i tkanek. Prąd ten pomaga zmniejszyć stan zapalny i ból, a także wspomaga gojenie i regenerację mięśni.

Terapia Winback Tecar ma wiele korzyści dla pacjentów cierpiących na ból pleców. Pulsacyjne pole elektromagnetyczne stosowane w terapii może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego i bólu, a także sprzyjać gojeniu i regeneracji mięśni. Terapia jest również nieinwazyjna i nie wymaga stosowania leków, co czyni ją świetną opcjądla pacjentów, którzy szukają niefarmakologicznych sposobów radzenia sobie z bólem.

Rehabilitacja za pomocą  metody Winback może być również stosowana w połączeniu z innymi sposobami leczenia, takimi jak fizykoterapia, masaż i chiropraktyka. Leczenie odbywa się zazwyczaj w serii sesji, a ich liczba zależy od intensywności odczuwania bólu i stopnia zaawansowania choroby pacjenta. Podczas każdej sesji terapeuta przykłada urządzenie Winback Tecar do pleców pacjenta i podaje prąd elektryczny. Pacjent będzie odczuwał ciepło na skórze, co jest oznaką, że terapia działa.

Dla kogo terapia Winback Tecar jest pomocna?

Terapia Winback Tecarmoże być korzystna dla wielu pacjentów, w tym osób cierpiących na przewlekłe bóle, naciągnięcia mięśni, zwichnięcia więzadeł i złamania. Może być również korzystna dla osób z problemami z postawą ciała, takimi jak zła postawa czy brak równowagi mięśniowej. Terapia przeznaczona jest również dla osób, które szukają niefarmakologicznych metod leczenia bólu.

Przeciwwskazania do terapii Winback

Chociaż terapia Winback Tecar jest ogólnie bezpieczna i skuteczna, istnieją pewne warunki lub sytuacje, w których ta metoda nie powinna być stosowana. Do grupy osób który nie poleca się tej metody terapii są m.in. kobiety w ciąży, pacjenci posiadający metalowe implanty w ciele, pacjenci posiadający rozrusznik serca oraz pacjenci, u których w przeszłości występowały drgawki. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem terapii Winback Tecar skonsultować się z terapeutą, aby upewnić się, że jest ona bezpieczna i odpowiednia dla stanu pacjenta.

Kontakt z fizjoterapeutą specjalizującym się w terapii Winback Tecar

Ból pleców jest powszechnym problemem, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Zrozumienie przyczyn bólu pleców jest niezbędne dla właściwej diagnozy i leczenia. Terapia Winback Tecar jest skuteczną metodą rehabilitacji, która może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego i bólu oraz promować gojenie. Skontaktuj się ze specjalistami terapii Winback Tecar w Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnym SORNO, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ta terapia może pomóc w zmniejszeniu Twojego bólu pleców i kręgosłupa.

Co na ból pleców i kręgosłupa? Skuteczne strategie rehabilitacji w celu złagodzenia bólu.

Szkoła Rodzenia Milanówek
ikona facebookaikona TwitterO autorze...