dłonie lekarza i pacjenta obejmujące się

Integracja sensoryczna

settings_accessibility

Integracja sensoryczna dla dzieci w Milanówku – terapia dla najmłodszych

Terapia Integracji Sensorycznej (SI) – to skoordynowane działania, mające na celu uporządkowanie informacji jakie docierają do dziecka ze świata zewnętrznego.
Diagnoza a później terapia integracji sensorycznej, prowadzona jest przez wykwalifikowanego terapeutę integracji sensorycznej w specjalnie do tego stworzonym miejscu – gabinecie.


Celem terapii jest stymulacja odpowiednich systemów sensorycznych, których działanie ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie w każdej sytuacji w jakiej znajduje się dziecko.
Właściwa integracja sensoryczna jest zatem podstawą rozwoju dziecka – tak ruchowego, jak i psychicznego i emocjonalnego.

Schorzeniami w których współwystępują zaburzenia przetwarzania sensorycznego są:
- Autyzm
- ADHD
- Opóźniony rozwój mowy
- Mózgowe Porażenie Dziecięce
- Zespół Downa
- Trudności w nauce
- Problemy z koncentracją uwagi

Czym jest terapia SI dla dzieci?

Terapia integracji sensorycznej jest jedną z metod stosowaną w pracy z dziećmi, u których występują zaburzenia sensoryczne, między innymi taki jak:

  • trudności w zakresie zdolności ruchowych;
  • problemy z koncentracją;
  • nadwrażliwość sensoryczna;
  • nadpobudliwość psychoruchowa.

CMR SORNO KIDS to miejsce, do którego można udać się z dzieckiem w celu uzyskania pomocy terapeuty integracji sensorycznej, który na podstawie uzyskanych danych dobierze odpowiednią metodę terapii. Jedna z siedzib naszego centrum znajduje się w Milanówku, jednak oferujemy terapię sensoryczną także dla dzieci z Grodziska Mazowieckiego i okolic. Terapia prowadzona jest najczęściej poprzez zabawę, podczas której dziecko wykonuje konkretne ćwiczenia, stymulując określone systemy sensoryczne. Terapeuta prowadzący decyduje o rodzaju oraz intensywności stymulacji  jakiej jest poddawane dziecko.

W określonych przypadkach specjalista może także zlecić szereg ćwiczeń i zabaw, które dziecko samodzielnie lub wraz z rodzicami może wykonywać w domu. W naszym Centrum Medyczno - Rehabilitacyjnym SORNO KIDS rehabilitacji dbamy o to, aby dzieci mogły czuć się komfortowo i zapewniamy najlepsze warunki do przeprowadzenia zajęć. Terapia SI dla dzieci wspiera rozwój sensoryczny dziecka i może być prowadzona już od pierwszych miesięcy życia, jeżeli u malucha zostały wykryte symptomy mogące świadczyć o zaburzeniach natury sensorycznej. Terapeuci dobierają system działania na zasadzie współpracy z dzieckiem, starając się znaleźć metodę, która spodoba się dziecku i zapewni najlepsze efekty.

Oprócz integracji SI nasze Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne oferuje również pomoc psychologa dziecięcego oraz fizjoterapię.

SORNO KIDS - terapeuci integracji sensorycznej (SI)