Katarzyna Kłosowska

Terapeuta Integracji Sensorycznej, Psycholog

Katarzyna Kłosowska

Telefon:
Zapisy Online:
kliknij tutaj
E-mail:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

O mnie

Cześć, jestem absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, ze specjalizacją Psychologia Kliniczna. Ukończyłam studia podyplomowe z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, oligofrenopedagogikę, staż z zakresu terapii dzieci z autyzmem oraz liczne szkolenia i kursy związane z terapią małego dziecka.

Specjalizuję się w następujących obszarach:

Diagnoza Integracji Sensorycznej.

Terapia Integracji Sensorycznej.

Terapia zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Pomoc psychologiczna dzieciom, u których obserwuje się trudności emocjonalne i społeczne.

Wsparcie rodzin dzieci niepełnosprawnych (m.in. budowa prawidłowych relacji).


Prowadzenie socjoterapii z dziećmi przejawiającymi braki w sferze radzenia sobie z zachowaniami o podłożu afektywnym (trudności z wyrażaniem emocji, problemy z nawiązywaniem kontaktów społecznych) oraz pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, niepełnosprawnością intelektualną, ADHD oraz Zespołem Downa.

Bardzo cenię sobie ciągły rozwój i pomoc dzieciom w łatwiejszym odnalezieniu się w społeczeństwie.
Jednocześnie bardzo ważna jest dla mnie rozmowa i praca z rodziną najmłodszych pacjentów, gdyż uważam,że wspólne zaangażowanie i współpraca na linii rodzic- terapeuta przynosi najlepsze i  długofalowe efekty, które znacząco wpływają na relacje społeczne w przyszłości.

Brałam udział w wielu w warsztatach na temat rozwoju i wspomagania psychoruchowego niemowlęcia, małego dziecka oraz znaczenia neurofizjologicznej stymulacji. W swojej pracy wielokrotnie wykorzystuję wiedzę zdobytą z zakresu AAC - wspomagających i alternatywnych metod porozumiewania się osób z poważnymi zaburzeniami komunikacji, terapii behawioralnej w pracy z dzieckiem z autyzmem, czy diagnozowania w oparciu o diagnozę profilu psychoedukacyjnego dzieci z deficytami rozwojowymi.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci.
Pasjonuję się fotografią rodzinną, dekoracją wnętrz i podróżami

No items found.