dłonie lekarza i pacjenta obejmujące się

Ajurwedyjski masaż ciała

face_6

Abhyanga - ajurwedyjski masaż olejowy całego ciała (2 h lub 2,5 h)

Abhyanga jest częścią tradycyjnego programu oczyszczającegoi odmładzającego. W trakcie tego masażu całe ciało jest intensywnie masowane dużą ilością oleju sezamowego, aby oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Rytmiczne igłęboko relaksujące ruchy mają za zadanie poruszyć zastałą energię i spowodować swobodny jej przepływ. Regularny masaż zapobiega przed negatywnym działaniem stresu, nerwowością, wyczerpaniem oraz przed zaburzeniami których przyczyną jest Vata w nierównowadze. Uspokaja nerwy, niweluje stres umysłowy i zapewniając głęboki sen.

Abhyanga odżywia ciało, przedłuża życie, zapewnia dobry sen, poprawia wygląd skóry, poprawia wzrok i kondycję fizyczną. Jest stosowana przy leczeniu wielu chorób.

Najważniejszym jej działaniem jest poprawa krążenia krwi. Pomaga ona obniżyć ciśnienie osobom cierpiącym na nadciśnienie. Zwiększa elastyczność ciała, zakres ruchu stawów, redukuje tkankę tłuszczową, usuwa napięcie i sztywność mięśni. Uelastycznia naczynia krwionośne, przez co ciało staje się sprawniejsze. Wzmacnia nerki, płuca i odbytnicę. Pobudza wątrobę i jelito cienkie, uaktywnia układ moczowy. Po masażu lepiej pracują kości, stawy, mięśnie i układ nerwowy. Wspomaga witalność i odporność. Tonizuje skórę i nadaje jej blasku. Ma dobry wpływ na oczy. Działa przeciwbólowo, zwłaszcza na mięśnie.

Wspomaga leczenie reumatyzmu, artretyzmu, bólu głowy, migreny, chronicznego bólu pleców. Masaż jest wspaniałą terapią redukującą stres. Dzięki redukcji napięcia i wyciszeniu umysłu masaż ajurwedyjski wspomaga funkcjonowanie umysłu i koncentrację. Masaż stóp i pobudzanie punktów na stopach pomaga oczyścić z toksyn i poprawić krążenie. Jest dobrym lekarstwem na problemy emocjonalne. Zaspokaja potrzebę troskliwego i leczącego dotyku.

Terapeutycznie masaż jest bardzo wskazany przy takich dolegliwościach jak: reumatyzm, paraliż, bóle głowy, problemy z mięśniami, osłabienie nerwowe, ból pleców, wypadający dysk, problemy z żołądkiem, astma, nerwowość, problemy na tle seksualnym, podenerwowanie, otyłości, brak poczucia bezpieczeństwa. Jest wyjątkowo skuteczny przy bezsenności, wyciszeniu osób z problemami psychicznymi oraz przy depresjach. Pomaga przy wychodzeniu z nałogów takich jak alkoholizm czy narkotyki.

W ramach tego masażu wykonywane są także elementy masażu głowy i dekoltu oraz masażu twarzy.

● W dwugodzinnej wersji masaż głowy trwa ok. 25 min, a masaż twarzy ok. 5 min.

● W wersji 2,5-godzinnej masaże głowy i twarzy trwają po 30min

Przeciwwskazania do pełnego masażu ciała: stany zapalne skóry, wysypka, niezagojone rany, tworzenie się skrzepów, duże siniaki, stany zapalne, zainfekowane rany, krwawienie, duże zniszczenia tkanek, skręcenia i złamania, guzy, miesiączka. Masaż nie jest wskazany zaraz po chemii lub naświetleniach.