Monika Wałkuska-Wieczorek

Fizjoterapeuta pediatryczny

Monika Wałkuska-Wieczorek

Telefon:
Zapisy Online:
kliknij tutaj
E-mail:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

O mnie

Fizjoterapeuta pediatryczny, certyfikowany terapeuta metody Vojty, NDT Bobath i integracji sensorycznej. Absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, kierunek Rehabilitacja. Od 16 lat pracuję jako fizjoterapeuta, w tym 12 lat jako fizjoterapeuta dziecięcy. To ogromna ilość doświadczeń, mnóstwo małych uśmiechów, ale też wzruszających wyznań i łez, mnóstwo sukcesów ale też znaków zapytania, tysiące szukających pomocy rodziców i ulga na ich twarzach po zakończonej wizycie …te wszystkie doświadczenia sprawiają, że kocham to co robię, skłaniają mnie do ciągłego zdobywania nowych informacji, szukania lepszych rozwiązań, kończenia kolejnych szkoleń.

Specjalizuję się w diagnozowaniu i terapii najmłodszej grupy pacjentów, prowadzę również poradnictwo w zakresie prawidłowej pielęgnacji niemowląt.

Prywatnie jestem mamą czwórki dzieci, które nie pozwalają mi się nudzić na co dzień, które motywują każdego dnia, i których rozwój fizyczny dodatkowo wzbogacił moja pracę zawodową. W swojej pracy chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami jako terapeuta, ale też jako mama ????
Z rodzicami wielu pacjentów przyjaźnię się do dziś…

Wykształcenie

Ukończone szkolenia:
▪️ Zastosowanie kinezjologii rozwojowej wg Vojty u niemowląt, dzieci, młodzieży z zaburzeniami ruchowymi
▪️ NDT-BOBATH dla dzieci
▪️ NDT-BOBATH dla dorosłych
▪️ TRÓJPŁASZCZYZNOWA TERAPIA STÓP U DZIECI
▪️ TERAPIA TKANEK MIĘKKICH W PEDIATRII
▪️ INTEGRACJA SENSORYCZNA I i II STOPNIA- możliwość stawiania diagnoz
▪️ PNF PODSTAWOWY
▪️ PNF ROZWIJAJĄCY
▪️ PNF w SKOLIOZACH
▪️ PNF w PEDIATRII
▪️ TERAPIA DZIECKA ZAGROŻONEGO
▪️ Kurs Neurorozwojowego usprawniania dzieci w kręczu szyi, uszkodzeniach splotu ramiennego i przepuklinie oponowo-rdzeniowej
▪️ Kurs- Dziecko wiotkie w terapii
▪️ Kurs- Dziecko ze wzmożonym napięciem mięśniowym
▪️ Kurs- Ontogeneza motoryczna oraz odruchy w pierwszym roku życia
▪️ Kurs Wczesnej Interwencji
▪️ Kurs –Usprawnianie dzieci z deficytem neurologicznym
▪️ ukończony kurs masażu sportowo- leczniczego
▪️ ukończony kurs języka migowego na poziomie średnio-zaawansowanym

No items found.