Olejki do masażu ajurwedyjskiego

Masaże Ajurwedyjskie w Milanówku

Ostatnie aktualności

Olejki do masażu ajurwedyjskiego
8/11/2023

Abhyanga - ajurwedyjski masaż olejowy całego ciała (2 h lub 2,5 h)

Abhyanga jest częścią tradycyjnego programu oczyszczającegoi odmładzającego. W trakcie tego masażu całe ciało jest intensywnie masowane dużą ilością oleju sezamowego, aby oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Rytmiczne igłęboko relaksujące ruchy mają za zadanie poruszyć zastałą energię i spowodować swobodny jej przepływ. Regularny masaż zapobiega przed negatywnym działaniem stresu, nerwowością, wyczerpaniem oraz przed zaburzeniami których przyczyną jest Vata w nierównowadze. Uspokaja nerwy, niweluje stres umysłowy i zapewniając głęboki sen.

Abhyanga odżywia ciało, przedłuża życie, zapewnia dobry sen, poprawia wygląd skóry, poprawia wzrok i kondycję fizyczną. Jest stosowana przy leczeniu wielu chorób.

Najważniejszym jej działaniem jest poprawa krążenia krwi. Pomaga ona obniżyć ciśnienie osobom cierpiącym na nadciśnienie. Zwiększa elastyczność ciała, zakres ruchu stawów, redukuje tkankę tłuszczową, usuwa napięcie i sztywność mięśni. Uelastycznia naczynia krwionośne, przez co ciało staje się sprawniejsze. Wzmacnia nerki, płuca i odbytnicę. Pobudza wątrobę i jelito cienkie, uaktywnia układ moczowy. Po masażu lepiej pracują kości, stawy, mięśnie i układ nerwowy. Wspomaga witalność i odporność. Tonizuje skórę i nadaje jej blasku. Ma dobry wpływ na oczy. Działa przeciwbólowo, zwłaszcza na mięśnie.

Wspomaga leczenie reumatyzmu, artretyzmu, bólu głowy, migreny, chronicznego bólu pleców. Masaż jest wspaniałą terapią redukującą stres. Dzięki redukcji napięcia i wyciszeniu umysłu masaż ajurwedyjski wspomaga funkcjonowanie umysłu i koncentrację. Masaż stóp i pobudzanie punktów na stopach pomaga oczyścić z toksyn i poprawić krążenie. Jest dobrym lekarstwem na problemy emocjonalne. Zaspokaja potrzebę troskliwego i leczącego dotyku.

Terapeutycznie masaż jest bardzo wskazany przy takich dolegliwościach jak: reumatyzm, paraliż, bóle głowy, problemy z mięśniami, osłabienie nerwowe, ból pleców, wypadający dysk, problemy z żołądkiem, astma, nerwowość, problemy na tle seksualnym, podenerwowanie, otyłości, brak poczucia bezpieczeństwa. Jest wyjątkowo skuteczny przy bezsenności, wyciszeniu osób z problemami psychicznymi oraz przy depresjach. Pomaga przy wychodzeniu z nałogów takich jak alkoholizm czy narkotyki.

W ramach tego masażu wykonywane są także elementy masażu głowy i dekoltu oraz masażu twarzy.

● W dwugodzinnej wersji masaż głowy trwa ok. 25 min, a masaż twarzy ok. 5 min.

● W wersji 2,5-godzinnej masaże głowy i twarzy trwają po 30min

Przeciwwskazania do pełnego masażu ciała: stany zapalne skóry, wysypka, niezagojone rany, tworzenie się skrzepów, duże siniaki, stany zapalne, zainfekowane rany, krwawienie, duże zniszczenia tkanek, skręcenia i złamania, guzy, miesiączka. Masaż nie jest wskazany zaraz po chemii lub naświetleniach.

Mukhabhyanga - ajurwedyjski masaż twarzy (45 min)

Systematyczny masaż odżywia i oczyszcza tkanki, co sprawia, że cera staje się promienna. Utrzymuje odpowiednie napięcie i elastyczność wszystkich warstw skóry, pomaga zachować młody wygląd, sprawia że skóra staje się lekka, wygładzona i podciągnięta. Likwiduje napięcie twarzy i ciała, wygładzając zmarszczki nadaje twarzy łagodny wyraz. Pomaga odreagować zgromadzone w twarzy napięcie. Reguluje przepływ energii subtelnych i likwiduje sztywność całego ciała. Pogłębia poczucie bezpieczeństwa, które wzmacnia i zwiększa chęć, by troszczyć się o innych, rozwija wewnętrzne piękno. Stosowany olej dobierany jest indywidualnie.

Wskazania do masażu twarzy:

● Skóra poszarzała, pozbawiona blasku

● Skóra przesuszona i pozbawiona elastyczności

● Nadmierne napięcie mięśni twarzy

● Stresujący tryb życia

● Obrzęki limfatyczne

Przeciwwskazania do masażu: przerwanie ciągłości naskórka, infekcje grzybicze, bakteryjne, wirusowe; stan po ekstrakcji zęba, gorączka, stany zapalne w obrębie twarzy, choroby nowotworowe, zakrzepica, zapalenie żył, nadciśnienie tętnicze.

Shiroabhyanga - ajurwedyjski masaż głowy (45 min)

Uzdrawia i relaksuje układ nerwowy, uspokaja umysł, nawilża cebulki włosowe. Usuwa zmęczenie umysłowe, myślenie staje się jasne i poprawia siękoncentracja. Redukuje stres i depresję, pomaga przy bezsenności i nerwowości. Uwalnia napięcie szkieletowo-mięśniowe. Głęboko relaksuje i odmładza. Stosowane do masażu oleje

dobierane są indywidualne do każdego pacjenta i mogą pomagać pozbyć się łupieży, wzmocnić włosy lub stymulować ich wzrost. Masaż głowy wykonywany jest na siedząco i rozpoczyna się masażem karku i dekoltu. Masaż praktycznie nie ma przeciwwskazań, należy zgłosić jedynie problemy z nadciśnieniem w przypadku chronicznego lub chwilowego stanu zaburzenia.

Karna Poorna - ajurwedyjski zabieg na uszy (15-25 min po innym zabiegu)

Zabieg polega na wypełnieniu po kolei uszy olejem i masowania okolicy, aby przyspieszyć jego wchłanianie. Może być wykonany po masażu głowy, twarzy lub masażu całego ciała, czyli wtedy, kiedy krążenie w okolicach uszu jest zaktywizowane. Karna Poorna wycisza, oczyszcza zmysły, pomaga rozpuścić i usunąć nadmiar woskowiny, dzięki czemu poprawia się słuch. Uspokaja, działa kojąco na nerwy, pomaga przy rozdrażnieniu i bezsenności.

Zalecany przy uczuciu dzwonienia w uszach. Pomaga na szczękościsk (bruksizm), zwykłe napięcie mięśni szczękowych, przeziębienia, ból w gardle, przewlekłe zapalenie i chwilowe zatkanie zatok. Pomaga pozbyć się uczucia zmęczenia i pieczenia w stopach. Pomaga organizmowi dostosować się do zmian pogodowych, zwłaszcza w chłodne, wietrzne okresy i w czasie zmian pór roku - jesienią i wiosną.

Przeciwwskazania: stany zapalne uszu, stany infekcyjne (np.grypa), zawroty głowy.

Masaż aromaterapeutyczny (90 min)

Jest to masaż olejowy, w którym do oleju bazowego(najczęściej migdałowego) dodawane są olejki eteryczne dobierane indywidualnie na podstawie potrzeb zdrowotnych i preferencji zapachowych pacjenta. Masaż trwa 90 min. Masowana jest twarz i całe ciało oprócz skóry głowy i uszu. Jest to bardzo delikatny masaż, w którym jest kilka intensywnych ruchów - dotyczą one modelowania talii, piersi i pośladków. Przy okazji masażu brzucha wykonywane są ruchy działające odprężająco na nerki i przeponę. Indywidualnie dobrane według potrzeb i upodobań pacjenta olejki eteryczne przenikają przez naskórek do skóry właściwej i krwiobiegu regulując procesy komórkowe (podziały, detoksykacja, regeneracja itd.)

Za pomocą zapachu olejki pomagają się zrelaksować, uspokoić i wprowadzić miłą atmosferę, a także wspomóc układ oddechowy. Oleje bazowe zastosowane do rozcieńczenia olejków eterycznych (np. kokosowy, ze słodkich migdałów, z pestek moreli itp.) natłuszczają i zmiękczają skórę, a ponadto stanowią bogate źródło witaminy E oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Wzmacniają one barierę ochronną skóry, pobudzają podziały komórkowe prowadząc do odnawiania się komórek i odmładzania skóry, a także stanowią naturalne antyoksydanty opóźniające procesy starzenia się skóry.

Jakie działanie mogą mieć kompozycje olejków i na jakie problemy mogą pomóc?

W zależności od kompozycji olejki mogą:

● pomagać na przeziębienia i schorzenia układu oddechowego -zatkanie, zaśluzowanie,

● choroby bakteryjne i wirusowe

● mieć działanie antycellulitowe

● działać relaksująco i antystresowo na cały organizm, pomóc pozbyć się rozdrażnienia i zmiennych nastrojów

● pomagać pozbyć się depresji, nerwicy, lęków, bezsenności

● pomagać na różnego rodzaju bóle: bóle głowy, mięśni, bóle reumatyczne

● służyć do pielęgnacji skóry, a także wspomagać leczenie problemów skórnych: infekcje skóry, grzybice, łupież, trądzik

● łagodzić objawy przy problemach kobiecych: bolesne miesiączki, ciężkie przechodzenie menopauzy

● rozgrzewać całe ciało

● regulować ciśnienie: zarówno nadciśnienie, jak iniedociśnienie

● leczyć zaburzenia trawienia i zapalenia pęcherza

● wspierać koncentrację, redukować zmęczenie umysłowe

Przeciwwskazania do masażu aromaterapeutycznego: epilepsja, ciąża, astma oskrzelowa, alergia, przyjmowanie antykoncepcji, wczesna opalenizna, uczulenie na składniki olejku, rany otwarte, choroby zapalne żył (żylaki, zakrzepica).

Wszystkie masaże ajurwedyjskie wykonywane są w gabinecie masażu SORNO przez Alisę - konsultantkę ajurwedyjską drugiego stopnia szkoloną przez Jiva Ayurveda Institute Faribadad – Indie.

,, Od zawsze interesowałam się naturalnymi metodami uzdrawiania: ziołolecznictwem, aromaterapią, zdrową dietą, aż w końcu trafiłam na Ajurwedę - indyjską sztukę uzdrawiania o wielowiekowej tradycji. Zafascynowało mnie holistyczne podejście Ajurwedy do zdrowia człowieka, bowiem można szukać zależności pomiędzy wszystkimi układami naszego ciała i skupiać się nie tylko na eliminowaniu skutków różnych dysproporcji, ale przede wszystkim znajdować i pracować z ich przyczynami. Zaimponowało mi także to, że Ajurweda służy nie tylko do poprawy zdrowia w chorobie, ale także uczy tego, jak utrzymać zdrowy stan! W swoich masażach kieruję się wiedzą o tym, jakie są różnice w ciałach i potrzebach ludzi o różnych konstytucjach (psychotypach), którą czerpię z Ajurwedy. Oprócz samych ruchów, tempa i natężenia dobieram indywidualnie do pacjentów stosowane na skórę oleje, uzupełniając je wedle potrzeb olejkami eterycznymi, a także stosuję aromaterapię, co pozwala mi uzyskać efekt kompletnego odprężenia i wprowadzić dodatkowe walory zdrowotne. Oprócz masaży prowadzę także konsultacje ajurwedyjskie w formacie online, na których pomagam pacjentom zrozumieć, jaki jest ich wrodzony psychotyp (Vata, Pitta, Kapha) i jaki styl życia, dieta, aktywność fizyczna, sposoby na odpoczynek itd. będą dla nich sprzyjające, a także ustalam źródła możliwych dyspalansów w ciele występujących na ten moment i podpowiadam jak doprowadzić swoje ciało do równowagi i harmonii. Po pierwszej konsultacji pacjent otrzymuje plik z wyjaśnieniem swojego psychotypu i wskazówkami dotyczącymi: stylu życia, diety, ziół, olejków eterycznych, codziennej rutyny, zabiegów ajurwedyjskich, sposobów na odprężenie które będą mu sprzyjać i pomagać przywrócić zdrowie oraz zachować je jak najdłużej"

Cennik promocyjny:

Mukhabhyanga - masaż twarzy 45 min - 100zł

Shiroabhyanga - masaż głowy 45 min - 100 zł

Mukhaabhyanga + shiroabhyanga 60 min - 120zł, 90 min - 150 zł

Abhyanga - masaż całego ciała: 2 h - 200 zł, 2,5h - 250 zł

Aromaterapeutyczny - 90 min - 150 zł

Karna Poorna (zabieg na uszy) - 15-25 min po masażu twarzy/głowy/całego ciała - 30 zł

Oferta ważna tylko do końca listopada!

ZAPISY TELEFONICZNE:

+ 22 724 98 00

ZAPISY ONLINE

Szkoła Rodzenia Milanówek
Masaż Milanówek
Milanówek
Milanówek Kids
Stare Babice
Mościska
ikona facebookaikona TwitterO autorze...